BIOFREEZE GÉL, SPREJ a ROLL-ON

Biofreeze už viac ako 25 rokov pomáha ľuďom zvládať bolesti svalov a kĺbov, vrátane bolesti spôsobených artrózou a artritídou. Bolesť nesmierne ovplyvňuje kvalitu života a aktívneho životného štýlu. Biofreeze pomáha zdolávať tieto nepríjemné a obmedzujúce momenty vďaka kombinácií prírodných extraktov a kryoterapie.

Biofreeze_SK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biofreeze je k dispozícií:

 • Gél 118ml a 59ml
 • Sprej 118ml
 • Roll-on 89ml

Obsahuje rastlinné výťažky:

 • Prírodný mentol
 • Extrakt z Cesmíny Paraguajskej
 • Harmanček
 • Nechtík lekársky
 • Arnika
 • Gáfor

Výhody užívania:

 • Prírodné zloženie nezvyšuje toxicitu organizmu
 • Neobsahuje analgetiká
 • Pôsobí až tri hodiny
 • Rýchly nástup účinku
 • Príjemný chladivý efekt
 • Lokálne pôsobenie

 

BIOFREEZE – mechanizmus pôsobenia

Ak už je to tupá bolesť namáhaného svalu alebo prenikavá bolesť pri problémoch s kĺbmi, trpia ňou milióny ľudí každý deň. Zvládanie bolesti je nesmierne dôležité pre udržanie nášho aktívneho životného štýlu.

Odborníci na liečbu bolesti sa v poslednej dobe nakláňajú k používaniu cielených prípravkov proti bolesti a naopak odkláňajú sa od celkových. Lokálne prípravky proti bolesti poskytujú cielenú úľavu s minimálnou absorpciou do organizmu. To znižuje možnosť toxicity organizmu a zbytočnému vystavovaniu sa liekom.

Biofreeze je americkými lekármi najpoužívanejší a najviac odporúčaný prípravok na lokálnu úľavu od bolesti. Už viac ako 25 rokov pomáha ľuďom bojovať s bolesťou spojenou s terapiou, cvičením, artritídou a každodenným životom. Vďaka mentolu Biofreeze preniká rýchlo ku zdroju bolesti, kde poskytne úľavu od bolesti vďaka liečbe chladom.

Vnímanie bolesti je regulované rôznymi nervovými bunkami alebo neurónmi. Periférne nervy nesú informáciu od špeciálnych receptorov v koži do miechy. Tieto signály sú nakoniec poslané do mozgu, kde sú vnímané ako bolesť. Tieto pocity bolesti sú prenášané cez slabé vlákna nazývané vlákna C. Ďalším druhom nervových vlákien sú vlákna A-Delta, ktoré sú hrubšie a prenášajú zmyslové informácie z kože do miechy rýchlejšie ako vlákna C. Keď signál o bolesti cez vlákno C dorazí do miechy, stimuluje ďalší neurón, ktorý miechou prenesie signál do mozgu, kde je potom vnímaný ako bolesť. Avšak keď je lokálne analgetikum ako je Biofreeze nanesené na danú oblasť súbežne je vyslaný ďalší vnem cez vlákno A.

Vlákno A-Delta potom stimuluje inhibičný nerv, ktorý potom zabráni bolestivému signálu z vlákna C v preniknutí do mozgu. Následkom toho je vnímanie bolesti zablokované. Tento proces je známky ako vratková teória bolesti, ktorá je jedným z mechanizmov tíšiacich bolesť s prostriedkom ako je Biofreeze.

sprej v ruce

Posledné laboratórne výskumy poukazujú na ďalší spôsob pôsobenia mentolu. Táto ingrediencia sa viaže na teplotne citlivé receptory nazývané TRPM8 receptory. Keď sa na ne mentol naviaže, receptory vypustia ióny vápnika, ktoré zmiernia signály bolesti prechádzajúce opioidným systémom. Tieto TRPM8 receptory tiež v mozgu vyvolávajú pocit chladu ako pri chladení ľadom.

Ľad je roky preverený spôsob ako sa zbaviť bolesti jeho priložením na kožu pracuje veľmi podobne ako Biofreeze. Napríklad oba znižujú krvné prúdenie v ošetrenej oblasti. Ľad je síce efektívny proti bolesti, ale má aj nevýhody ako je stuhnutosť, podráždenie pokožky, dočasná bolesť a necitlivosť a nutnosť, aby pacient zostal nehybným.

Biofreeze znižuje bolesť rovnako ako ľad ale bez týchto nevýhod. V poslednej štúdií na efekt gélu Biofreeze a ľadu na akútnu nekomplikovanú bolesť krčnej chrbtice bolo zistené, že po 10 minútach pôsobenia oboch, Biofreeze v porovnaní s ľadom dvojnásobne znížil bolesť. Naviac bolo jeho používanie pohodlnejšie, obecne užívateľmi lepšie hodnotené a účinok trval dlhšie u 9 z 10 pacientov.

Viac na biofreeze.sk


Biofreeze je partnerom týchto športových klubov a akcií:

partneriOHODNOĎTE ČLÁNOK:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

42 217 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lajkuj!

Súťažíme každý mesiac

Zdieľajte nás