TRX (Total-Body Resistance Exercise Suspencion Training)

Koncept TRX vyvinul Randy Hetrick, veliteľ NAVY komanda a elitných SEAL jednotiek. Pokúšal sa nájsť ideálny spôsob na udržanie fyzickej zdatnosti vojakov využitím čo najmenšieho priestoru a tak sa postupne zrodil koncept TRX.

TRX je závesný systém, ktorý slúži na posilňovanie pomocou vlastnej váhy tela. K cvičeniu potrebujeme len popruhy TRX pripevnené na strop. Jednotlivé cviky nielen posilňujú vybrané svalové skupiny, ale je to tréning rovnováhy, stability, koordinácie a HSS (hlbokého stabilizačného systému) v jednom. Dôraz sa kladie na svalovú koordináciu a presné vykonanie cvikov a nie na ich počet. Náročnosť cvikov sa nastavuje východzou pozíciou tela, tá určí akou časťou vlastnej váhy budeme pracovať.

Pri cvičení je jedna časť tela na zemi a druhá je zavesená na TRX. Systém je vhodný na precvičenie celého tela, pre ženy i mužov v akejkoľvek kondícii. Cvičiť sa dá doma, v posilňovniach a aj vonku v prírode. Potrebujete len stabilne pripevniť popruhy. Cvičiť sa dá individuálne a tiež v skupine.

Videá:

Zdroje:
http://www.trxsystem.cz/historie-trx-systemu/
http://www.trxsystem.cz/co-je-trx-system/

Autor: SilviaOHODNOĎTE ČLÁNOK:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

41 324 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lajkuj!

Súťažíme každý mesiac

Zdieľajte nás