Cvičenie po pôrode

Začať s cvičením hneď po pôrode je veľmi prospešné pre novorodičku, ale môže byť aj namáhavé. Pravidelným cvičením sa upevňuje svalstvo panvového dna, čím sa zabráni poklesu orgánov v malej panve. Skvalitní sa sexuálny život a eliminuje sa unikanie moču. Tým, že sa posilní brušné svalstvo, urýchli sa sťahovanie maternice. Posilnením svalov chrbta, dolných a horných končatín sa vytvoria podmienky pre správne držanie tela, a tým sa odstránia bolesti chrbta. Od prvých dní po pôrode sa môžu vykonávať jednoduché cvičenia v pomalom tempe. Potrebné je sústrediť sa na pravidelné dýchanie. Pri napnutí svalov dych zadržte a pri uvoľnení vydýchnite. Frekvenciu a intenzitu cvičenia postupne zvyšujte v závislosti od stupňa adaptácie organizmu. Pulzová frekvencia nesmie presiahnuť hodnotu 150 pulzov za minútu.

Aj napriek pozitívnym vplyvom cvičenia na organizmus je potrebné, aby ste sa riadili pokynmi svojho gynekológa.OHODNOĎTE ČLÁNOK:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

41 324 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lajkuj!

Súťažíme každý mesiac

Zdieľajte nás