Pracovná rehabilitácia a ergoterapia

Pracovná rehabilitácia je činnosť, ktorej cieľom je obnoviť stratenú alebo poškodenú pracovnú zručnosť, ktorá nastala u jedinca v dôsledku zmien v jeho zdravotnom stave. Pracovná rehabilitácia tak predstavuje nácvik a získanie nových zručností, ale aj obnovu predchádzajúcich zručností. Cieľom pracovnej  rehabilitácie je navrátiť jedinca do pôvodnej profesie, v prípade znemožnenia návratu, sa jedná o reprofilizáciu.

Ergoterapia je liečba zmysluplnou činnoťou, pri ktorej terapeut využíva liečebné účinky pracovnej činnosti na zmenu zdravotného stavu. Ergoterapeut sa sa zaoberá výberom vhodnej činnosti, ktorá by prispela k zlepšeniu fyzického a psychického stavu klienta.

Skôr ako je pacient zaradený do pracovnej rehabilitácie musí prebehnúť :

  1. ergodiagnostický proces
  2. vyhodnotenie pracovného potenciálu
  3. riadený pracovný pokus

Ergodiagnostické vyšetrenie má dve zložky, jednou je analýza práce a druhou analýza pracovného potenciálu jedinca.OHODNOĎTE ČLÁNOK:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

41 323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lajkuj!

Súťažíme každý mesiac

Zdieľajte nás