Nekupujte svojim deťom detské chodítka!

Pokiaľ chcete, aby Vaše dieťa čo najskôr behalo po svojich a nepotrebovalo žiadnu oporu, tak mu v žiadnom prípade nekupujte detské chodítko. V susedných Čechách je na týchto produktoch označenie s varovaním, že chodítko môže ohroziť zdravie dieťata. A je to pravda. Maminky v snahe chvíľku si od dieťatka oddýchnuť, aby sa mohli venovať sebe alebo domácnosti, vložia dieťa, ktoré ešte ani nevie stáť a chodiť do chodítka a nechajú ho preháňať sa po celom byte až do úmoru. Môže to mať vplyv na postavenie nožičiek, plochonožie a postavenie chrbtice, ktoré sa nemusí prejaviť v detstve, ale aj neskôr, napríklad až v puberte.

Tejto problematike sa venovali v Írsku, a ich výskum dokázal ze používanie chodítok vedie u detičiek k poruchám stability, deti bez opory nevedia stáť, chodiť, a preto sa dlho plazia. Prieskum bol robený na 190 zdravo narodených deťoch, z ktorých polovica používala detské chodítko, sledoval sa vek dieťaťa, v ktorom začalo samé stáť alebo ako často potrebovalo oporu.

Záver: chodítka vedú k oddialeniu schopnosti dieťaťa samostatne sedieť, stáť a chodiť.OHODNOĎTE ČLÁNOK:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

41 759 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lajkuj!

Súťažíme každý mesiac

Zdieľajte nás